OLIVAL Мицеларен раствор со зелено кафе

200 мл.

230.00 ден

SKU: 3859893186448 Категории: , ,

Опис

Мицеларниот раствор со зелено кафе нежно ги отстранува нечистотијата и остатоците од шминка од лицето и вратот и областа околу очите. Пенетрира во сите вдлабнатини и брчки на лицето. Екстрактот од зелено кафе долгорочно ја враќа природната влажност и рамнотежа на кожата и го освежува тенот.

Употреба: Нанесете го растворот на памук за отстранување шминка и нежно исчистете го лицето и вратот. Се користи наутро и навечер, самостојно или во рутина за двојно чистење во комбинација со Оливал Мицеларниот гел или Оливал Мицеларната пена.

Тип на кожа: Сите типови на кожа, посебно ќе одговара за комбинирана, масна и зрела кожа.

Состојки: Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Decyl Glucoside, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Coffea Arabica Seed Extract, Disodium EDTA, Citric Acid

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.