OLIVAL Мицеларен гел со масло од смил

200 мл.

350.00 ден

SKU: 3859893186363 Категории: , ,

Опис

Моќните мицели во комбинација со етеричното масло од смил и екстрактот од алое вера во форма на нежен гел, темелно ја чистат кожата на лицето и вратот, без чувство на затегнање.

Употреба: Нанесете мала количина од гелот на влажно лице, нежно масирајте и исплакнете со топла вода. Се користи наутро и навечер, како самостоен производ или во рутина за двојно чистење во комбинација со Оливал Мицеларните раствори или Оливал Негувателно млеко за лице.

Тип на кожа: Комбинирана и масна кожа.

Состојки: Aqua, Glycerin, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Helichrysum Italicum Flower Oil, Sodium Levulinate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Limonene, Linalool

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.