OLIVAL Микроемулзија Масло за чистење на лице

150 мл

715.00 ден

Категории: , ,

Опис

Оливал Микроемулзијата е лесно масло за чистење на лицето збогатено со сквалан и масло од коноп, кое нежно ја топи и отстранува водоотпорната шминка и производите за заштита од сонце.

Екстрактот од сладок корен и витамин Е делуваат противвоспалително, антиоксидативно и ја негуваат кожата. Микроемулзијата се измива со неверојатна леснотија и е идеален прв чекор за чистење на сите типови кожа.

Употреба: Нанесете неколку потиснувања од пумпицата на суви дланки, измасирајте на суво лице (минимум 20 секунди) и потоа исплакнете. Продолжете со Оливал Аминогелот како втор чекор или со вообичаената нега.

Состојки: Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Cannabis Sativa Seed Oil, Squalane, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Butylene Glycol, Aqua

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.