OLIVAL Негователно млеко со масло од смил

200 мл.

515.00 ден

SKU: 3859888345652 Категории: , ,

Опис

Богатата текстура на Негувателното млеко се темели на етеричното масло од смил и маслата од сусам и жолто ноќниче. Ефективно ја отстранува шминката и нечистотијата од лицето, дополнително ја храни кожата и ја остава мека и нежна на допир.

Употреба: Нанесете од млекото на памукче или крпче за чистење и пребришете ги лицето и вратот. Се користи наутро и навечер, како самостоен производ или во рутина за двојно чистење во комбинација со Оливал Мицеларниот гел или Оливал Мицеларната пена.

Тип на кожа: Сите типови на кожа, посебно ќе одговара за сува и чувствителна кожа.

Состојки: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Oenothera Biennis Oil, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Sodium Stearoyl Glutamate, Helichrysum Italicum Flower Oil, Limonene, Linalool

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.