OLIVAL Пептиден серум П

30 мл.

1,380.00 ден

SKU: 3858892691533 Категории: , ,

Опис

Пептидниот серум П делува ревитализирачки на кожата на лицето и вратот, го поттикнува и зајакнува производството на колаген. Со моќните пептиди, аминокиселини, Matrixyl 3000™ i Matrixyl synthe’6™, хијалуронската киселина и алое вера екстрактот, Пептидниот серум ги превентира и ублажува предвремените знаци на стареење како што се губењето на мекоста, еластичноста и природната влажност на кожата. Може да се користи како превентивна нега, но и за нега кај видливи промени на кожата.

Употреба: Нанесете го серумот на чиста, минимално навлажнета кожа, пред употреба на крема или масло. Се препорачува да се користи наутро и навечер.

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

Состојки: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Palmitoyl Tripeptide-38, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Sodium Hydroxide

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.