OLIVAL Пептидна крема П

50 мл.

1,050.00 ден

SKU: 3858892693148 Категории: , ,

Опис

Пептидната крема П е базирана на делувањето на пептидите во комбинација со масла од макадамија и бадем. Ја хидрира и храни кожата, ја “заклучува” влагата со што се зајакнува делувањето на серумот и се освежува тенот.

Пептидната крема П содржи Matrixyl®3000, комплекс на пептиди кои служат како клеточни комуникатори и ја активираат регенерацијата на кожата одвнатре. Делуваат на подобрување на тонусот и еластичноста на кожата.

Употреба: Во рутината кремата се нанесува по Пептидниот серум П, а може да се користи и наутро и навечер.

Тип на кожа: Сува, нормална и комбинирана кожа.

Состојки: Aqua, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Butylene Glycol, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Potassium Cetyl Phosphate, Sodium Stearoyl Glutamate, Undecane, Tridecane, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Citronellol, Limonene, Linalool, Geraniol

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.