OLIVAL Пилинг гел за тело

200 мл.

520.00 ден

SKU: 3859893186011 Категории: , ,

Опис

Волшебниот пилинг гел е наменет за нежно и темелно чистење на кожата на телото (и лицето). Има благ мирис и пријатна текстура која лесно се одмива, а неговата нежна пена не ги иритира очите. Базата на овој пилинг гел е природен сурфактант (тензид) кој не ја суши кожата и создава лесен заштитен слој. Содржи емолиентни биолипиди кои дополнително ја хидрираат кожата и ја прават мека и нежна на допир. Коските од кајсија во форма на ситни пилинг зрнца помагаат во отстранувањето на мртвите клетки од површината на кожата, ја поттикнуваат нејзината регенерација и го одржуваат природниот тонус и изглед.

Употреба: Нанесете од пилинг гелот на влажна кожа, нежно масирајте и обилно исплакнете.

Тип на кожа: Сите типови на кожа, посебно ќе одговара за сува и чувствителна кожа.

Состојки: Aqua, Coco Glucoside, Acrylates/Palmeth-25 Acrylate Copolymer, Sodium Coco-Sulfate, Parfum, Prunus Armeniaca Seed Powder, Phenoxyethanol, Ethylhexlglycerin, CI 19140, CI 16255, Benzyl Salicylate, Linalool, Citronellol, Limonene

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.