OLIVAL Регенеративна крема со масло од смил

50 мл.

850.00 ден

SKU: 3859888345942 Категории: , ,

Опис

Смирувачкиот ефект на кожата и лесната текстура на оваа хидратантна емулзија се темели на етеричното масло од смил, масла од макадамија, жолто ноќниче, невен и екстракт од кантарион. Внимателно одбраните состојки на Регенеративната крема со масло од смил, ја поттикнуваат регенерацијата на кожата и и ја даваат потребната влага и свежина. Се користи наутро и навечер, а брзо-апсорбирачката формула ја прави кремата одлична подлога за шминка.

Употреба: Нанесете ја кремата на чисто лице, како самостоен производ, или по употреба на серум наутро и навечер.

Тип на кожа: Комбинирана и масна кожа, кожа склона кон акни и митесери.

Состојки: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Candelilla/Jojoba/Rice Bran Polyglyceryl-3 Esters, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Oenothera Biennis Oil, Cetyl Alcohol, Glycerin, Sesamum Indicum Seed Oil, Calendula Officinalis Extract, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Lactylate, Hypericum Perforatum Extract, Olea Europaea Fruit Oil, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Helichrysum Italicum Flower Oil, Limonene, Linalool

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.