OLIVAL Тоник со масло од смил

200 мл.

515.00 ден

SKU: 3859888345966 Категории: , ,

Опис

Тоникот за лице е комбинација од етерично масло од смил, екстракт од семки од грозје и алое вера. Извонредно ги отстранува и најситните честички, ја смирува и хидрира кожата, ја заштитува хидролипидната бариера, го смирува црвенилото и ја урамнотежува pH вредноста.

Употреба: Нанесете од тоникот на памукче или на дланка и поминете го лицето и вратот. Се користи наутро и навечер, по чистење на лицето, како подлога за серум, масло или крема.

Тип на кожа: Сите типови на кожа, посебно ќе одговара за комбинирана и масна кожа.

Состојки: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Vitis Vinifera Seed Extract, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Tocopherol, Glycerin, Alcohol Denat., Helichrysum Italicum Flower Oil, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citral, Geraniol, Limonene, Linalool

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.