OLIVAL ВИТАМИН Ц+ КРЕМА

Кремата базирана на дејството на витамин Ц и хранливите масла од макадамија и бадем ја хидратизира и храни кожата, го освежува тенот и ја заклучува влагата со што се зајакнува дејството на серумот. Кожата ја прави мека и го враќа чувството на еластичност и сјај.

Содржи стабилен и високо подносителен витамин Ц во облик на етилирана аскорбинска киселина (3-О-Етил Аскорбинска киселина)

Употреба: Кремата се нанесува самостојно, над Витамин Ц+ серумот или над некој од другите Professional серуми. Може да се нанесува наутро (со СПФ, ако тоа и одговара на кожата) како и навечер. Не содржи вештачки бои и мириси.

Тип на кожа: Сува, нормална и комбинирана кожа на која и одговараат масла.

50 мл

1,250.00 ден

Категории: , , ,

Опис

Состојки: Aqua, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Glutamate, Undecane, Tridecane, Ethylhexylglycerin, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.