OLIVAL Витамин Ц Крема

50 мл.

1,050.00 ден

SKU: 3858892693155 Категории: , ,

Опис

Витамин Ц кремата е базирана на делувањето на витаминот Ц и хранливите масла од макадамија и бадем, ја хидрира и храни кожата, ја “заклучува” влагата со што се зајакнува делувањето на серумот и се освежува тенот.

Содржи стабилна и восоко поднослива форма на витамин Ц, односно натриум аскорбил фосфат.

Употреба: Во рутината кремата се нанесува по Витамин Ц серумот, а може да се користи и наутро (со СПФ) и навечер.

Тип на кожа: Сува, нормална и комбинирана кожа.

Состојки: Aqua, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Sodium Stearoyl Glutamate, Undecane, Tridecane, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Citronellol, Limonene, Linalool, Geraniol

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.