OLIVAL Витамин Ц серум

30 мл.

1,050.00 ден

SKU: 3858892691519 Категории: , ,

Опис

Витамин Ц серумот содржи 10% витамин Ц во облик на натриум аскорбил фосфат кој е одлично поднослив за сите типови на кожа. Серумот ја намалува видливоста на хиперпигментацијата, помага на кожа склона кон акни, лузни и митесери, го освежува тенот и му дава младолик сјај. Збогатен е со хијалуронска киселина која длабински ја хидрира кожата и МСМ кој делува како моќен антиоксиданс и го стимулира производството на колаген.

Употреба: Нанесете го серумот на чиста, минимално навлажнета кожа, пред употребата на крема или масло. При користење во летните месеци или при долготрајно изложување на сонце, задолжително користете и крема со заштитен фактор.

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

Состојки: Aqua, Sodium Ascorbyl Phosphate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Dimethyl Sulfone, Citric Acid, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.