OLIVAL Витамин Р² серум

30 мл.

1,380.00 ден

SKU: 3858892691526 Категории: , ,

Опис

Витамин Р² серумот се темели на докажаното и долготрајно дејствување на ретинолот (витамин А), ресвератролот и хијалуронската киселина. Серумот длабински ја влажни кожата, го смирува црвенилото и неправилностите, делува антиоксидативно и долготрајно допринесува за цврстината и еластичноста на кожата, па така ефективно ја намалува видливоста на брчките. Може да се користи како превентивна нега, но и за нега кај видливи промени на промена.

Употреба: Нанесете го серумот навечер на чиста, минимално навлажнета кожа, пред употреба на крема или масло.

Предупредување: Поради ретинолот како активна состојка, Р² серумот не се препорачува на жени кои во моментот планираат бременост, трудници и доилки.

Тип на кожа: Сите типови на кожа, кожа склона кон акни.

Состојки: Aqua, Aloe Barba­densis Leaf Juice, Glycerin, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Resveratrol, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Retinyl Palmitate, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.