OLIVAL Златно масло од смил (за нега на лице)

15 мл.

895.00 ден

SKU: 3859892751562 Категории: , ,

Опис

Златното масло од смил во комбинација со природните масла од семки од кајсија, јојоба, макадамија, арган, дива роза и невен брзо се апсорбира во кожата, длабински ја храни, хидрира и негува, при тоа враќајќи и ја природната исполнетост и еластичност на кожата. Ги спречува знаците на предвременото стареење.

Употреба: Нанесете неколку капки од маслото на чисто лице наутро или навечер, како самостоен производ или во комбинација со други серуми или креми.

Тип на кожа: Нормална, сува и чувствителна кожа.

Состојки: Simmondsia Chinensis Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Undecane, Tridecane, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Calendula Officinalis Flower Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Helichrysum Italicum Flower Oil, Tocopherol, Linalool, Limonene

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.