NOVEXPERT Omegas Масло за чистење на лице со 5 омега киселини

150 мл

ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
5 ОМЕГА КИСЕЛИНИ • МАСЛО ОД КАЛИНКА • МАСЛО ОД ИНКА ИНЧИ

1,530.00 ден

Нема на залиха

SKU: 3661467000193 Категории: , ,

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: 

За секојдневна употреба: нанесете неколки капки од маслото на едната страна од крпчето, која претходно треба малку да ја навлажните. Отстранете ја шминката од целото лице и завршете со очите. Со другата страна од марамчето, отстранете го остатокот.

СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, POLYGLYCERYL-4 OLEATE°, SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL*°, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL*°, CAMELINA SATIVA SEED OIL*°, PUNICA GRANATUM SEED OIL*°, SCLEROCARYA BIRREA SEED OIL°, PLUKENETIA VOLUBILIS SEED OIL*°, HIPPOPHAE RHAMNOIDES OIL*°, TOCOPHEROL°, PARFUM (FRAGRANCE)°, MAURITIA FLEXUOSA FRUIT OIL°°.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.