ORGANIQUE Argan Shine Путер за тело за сува и сензитивна кожа од арган

200 мл

РЕГЕНЕРАЦИЈА • МАЗНЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
АРГАНОВО МАСЛО • ШЕА ПУТЕР • ЗЕЛЕН ЧАЈ

1,150.00 ден

Категории: ,

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста и сува кожа и масирајте до целосна апсорбција.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) SEED OIL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, ISOSTEARYL ISOSTEARATE, PARFUM, GLYCERIN, TREHALOSE, CETEARYL GLUCOSIDE, STEARIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID,SODIUM HIALURONATE, TOCOPHEROL (MIXED), BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, TETRASODIUM GLUTAMINATE DIACETATE.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.