ORGANIQUE POUR HOMME Шампон за сите типови на коса

250 мл

ЧИСТЕЊЕ • НОРМАЛИЗИРАЊЕ
REGU®-SEB • ЦЕРАМИД • СВИЛА

1,060.00 ден

Категории: , ,

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го на влажна коса и нежно масирајте. Исплакнете го внимателно. По потреба, повторете ја целата постапка. Избегнувајте контакт со очите.

 

ЗАБЕЛЕШКА: Заради висок процент на природни состојки, може да биде матен и густ. Да се протресе пред употреба.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA/WATER, SODIUM COCOAMPHOACETATE, COCOAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, ROSMARINUS OFFICINALIS, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE,  HYDROLYZED SILK, ARGANIA SPINOSA KERNEL EXTRACT, SERENOA SERRULATA FRUIT EXTRACT, SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED EXTRACT, CERAMIDE 3, CERAMIDE 6 II, CERAMIDE 1, PHYTOSPHINGOSINE, CHOLESTEROL, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CARBOMER, XANTAN GUM, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, CINNAMAL, CITRAL, COUMARIN, EUGENOL, LIMONENE, LINALOOL.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.