Госпоѓа Бовари : Провинциски нарави

Автор: Гистав Флобер
Издавач: ПОЛИЦА
Жанр: Белетристика, Роман
Број на страници: 313
Година на издание: 2020

350.00 ден

Категории: ,

Опис

Ема Бовари е убава млада жена што живее здодевно секојдневие, заробена во бракот со просечен лекар и задушена од баналноста на провинцискиот живот. Таа е ревносна читателка на сентиментални романи, копнее по страст и бегството го бара во фантазиите за голема романса, во безобразно трошење пари и, на крајот, во прељуба. Но, дури и ваквите нејзините постапки ѝ донесуваат разочарување, и кога реалниот живот и натаму не успева да ги исполнува нејзините романтични очекувања, последиците се катастрофални.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.