POWERBANK Преносна батерија

Тип на излезен конектор: USB
Капацитет: 2600 mAh
Вклучува:
-Преносна батерија
-Микро USB кабел

1,230.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , ,

Опис

Power Bank се полн состав на Li-Ion батерија со капацитет од 2600мАh за целосно полнење на вашиот уред. Има USB приклучок со излез 1А за полнење на телефон и MicroUSB за полнење на преносната батерија. Исто така, е компатабилен со сите уреди како што се MP3 плеери, GPS навигациски уреди, слушалки, звучници и комплет за автомобили со звучници.
Влез на напон: 5 V
Влезна моќност: 1 А

Излез на напон: 5 V
Излезна моќност: 1 А

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.