PYUNKANG YUL Acne Cream Крема за лице

Лесна гел-крема за смирување и хидрирање на кожата склона кон акни

50ml

1,090.00 ден

Категории: , ,

Опис

Pyunkang Yul Acne Cream е лесна гел-крема која е совршена за кожата склона кон акни – ја штити кожата од бактериите кои предизвикуваат акни со што се спречува нивното создавање, го контролира производството на себум, овозможува одлична хидратација и го подобрува тенот и изгледот на кожата. Формулирана со екстракт од White willow bark (природна BHA), forsythia suspensa fruit и centella asiatica ја остава проблематичната кожа смирена, нахранета и заштитена. Екстрактот од White willow bark е состојка која на природен начин ја ексфолира кожата, го абсорбира вишокот себум и помага во прочистувањето на порите на начин кој не ја иритира кожата. Со редовна употреба ги минимизира проблемите со акни и ја прави кожата мека и нежна.

Состав:

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Methylpropanediol, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, Niacinamide, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Dimethyl Sulfone, Pyridoxine HCl, Forsythia Suspensa Fruit Extract, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Carbomer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Tromethamine, Copper Tripeptide-1, Hydroxyacetophenone, Myrtus Communis Extract, Tropaeolum majus Extract, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA

Како се корист:

На тонирано лице, како краен чекор од дневната или ноќната рутина. Ставете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.