PYUNKANG YUL Acne Facial Cleanser Гел за миење лице

Хипоалерген гел за миење лице за кожа склона кон акни

120ml

940.00 ден

Опис

Pyunkang Yul Acne Facial Cleanser е хипоалерген гел за миење лице кој е наменет да ги таргетира проблемите со црнки, пори, акни и вишок себум уште во првиот чекор во негата на проблематичната кожа склона кон акни. Формулацијата овозможува гелот да навлезе длабоко во порите и да ги исчисти и најтврдоглавите нечистотии и да спречи создавање на акни. Екстрактот од White willow (природна BHA) помагаат да се отстрани вишокот себум и да се ексфолира кожата, оставајќи ја мека и подготвена за понатамошна нега. Одговара на масна, проблематична кожа слона кон акни, како и на сензитивна кожа.

Состав:

Water Cocamidopropyl Betaine Sodium Methyl Oleoyl Taurate PEG-75 Acrylates Copolymer Glycerin Disodium cocoamphodipropionate PEG-120 Methyl Glucose Dioleate Dimethyl Sulfone Pyridoxine HCl Salix Alba (Willow) Bark Extract Forsythia Suspensa Fruit Extract Butylene Glycol Centella Asiatica Extract Polygonum Cuspidatum Root Extract Scutellaria Baicalensis Root Extract Camellia Sinensis Leaf Extract Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract Sodium Chloride Copper Tripeptide-1 Allantoin Citric acid Potassium Hydroxide Sodium Benzoate Phenoxyethanol Disodium EDTA

 

Како се користи:

Може да се користи и наутро и навечер. Ставете соодветна количина на влажно лице и врат, и нежно масирајте. Темелно исчистете и измијте со млака вода.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.