PYUNKANG YUL Acne Toner Тонер

Лесен тонер за контрола на себум и минимизирање на пори кај кожа склона кон акни

150ml

990.00 ден

Категории: , ,

Опис

Pyunkang Yul Acne Toner е лесен тонер совршен за кожата склона кон акни – ја ексфолира кожата и ги отстранува мртвите клетки, го контролира производството на себум и го минимизира изгледот на порите. Формулиран е со екстракт од White willow bark (природна BHA), состојка која на на природен начин ја ексфолира кожата, го абсорбира вишокот себум и помага во прочистувањето на порите на начин кој не ја иритира кожата. Формулацијата дополнително овозможува смирување и регенерација на кожата склона кон акни, а делува и антибактериски спречувајќи понатамошна појава на акни.

Состав:

Water Butylene Glycol Dimethyl Sulfone Pyridoxine HCl Salix Alba (Willow) Bark Extract Niacinamide Forsythia Suspensa Fruit Extract Centella Asiatica Extract Polygonum Cuspidatum Root Extract Scutellaria Baicalensis Root Extract Camellia Sinensis Leaf Extract Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract Copper Tripeptide-1 Glycerin Hydroxyacetophenone Myrtus Communis Extract Tropaeolum majus Extract Ethylhexylglycerin Disodium EDTA

Како се користи:

На чисто лице, како дел од рутина во повеќе чекори. Ставете мала количина на дланките и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие. Користете го тонерот и наутро и навечер.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.