PYUNKANG YUL Essence Toner Тонер за лице

Хидратантен тонер за интензивно потхранување, смирување и зајакнување на кожната бариера

100ml

880.00 ден

Нема на залиха

Категории: , ,

Опис

Pyunkang Yul Essence Toner е тонер со оригинална и интензивно хидратантна формула, полна со хранливи состојки кои обезбедуваат длабока хидратација на кожата. Тонерот е составен од 91.3% екстракт од milk vecht root, и покрај хидратацијата која ја обезбедува има антиоксидативни и антивоспалителни својства. Тонерот ја балансира на кожата, а со интензивната хидратација помага при намалувањето на појавата на акни. Ја остава кожата мека и нежна и со изедначен тон. Одговара на сите типови на кожа.

Состав:

Astragalus Membranaceus Root Extract, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Hydroxyethylcellulose, Carbomer, Arginine.

Како се користи:

На чисто лице, како дел од рутина во повеќе чекори. Ставете мала количина на дланките и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие. Користете го тонерот и наутро и навечер.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.