PYUNKANG YUL LOW PH Pore Deep Cleansing Foam Mini Пена за чистење лице

Нежна пена која ја одржува нормалната pH вредност на кожата

40ml

230.00 ден

Опис

Pyunkang Yul Low pH Pore Deep Cleansing Foam темелно и длабоко ја чисти кожата од нечистотии и шминка. Формулирана е со природни состојки кои не предизвикуваат иритација, ниту пак ја нарушуваат кожната бариера, а воедно ја одржуваат pH вредноста на кожата. Пената ја остава кожата здрава и мека по миењето, подготвена за следните чекори од негата.

Состав:

Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Coconut Acid, Polyquaternium-67, 1,2-Hexanediol, Sodium Isethionate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Litsea Cubeba Fruit Oil, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Sodium Acetate, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Portulaca Oleracea Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Phaseolus Angularis Seed Extract, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Diatomaceous Earth, Isopropyl Alcohol, Citric Acid

Како се користи:

Мала количина помешајте со вода и направете пена меѓу дланките. Нежно измасирајте го лицето со богатата пена користејќи кружни движења. Измијте со млака вода. Може да се користи и наутро и навечер.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.