PYUNKANG YUL Mist Toner Тонер за лице

Хидратантен тонер во форма на спреј за длабока хидратација, освежување и смирување

100ml

880.00 ден

Категории: , ,

Опис

Pyunkang Yul Mist Toner е освежувачки, неверојатно хидратантен тонер, лесен за користење бидејќи е во форма на спреј. Составен е од 91.9% екстракт од coptis japonica root, моќен антиоксиданс познат по своите антивоспалителни, ревитализирачки и потхранувачки својства. Тонерот брзо се распрскува на лицето, многу лесно се впива и ја остава кожата освежена, мека и нежна. Можете да го користите како тонер во вашата дневна или ноќна рутина, но и како освежувачки спреј за лице преку целиот ден. Одговара на сите типови кожа, особено на сензитивна, масна и комбинирана кожа, склона кон акни.

Состав:

Pyunkang Yul Mist Toner е освежувачки, неверојатно хидратантен тонер, лесен за користење бидејќи е во форма на спреј. Составен е од 91.9% екстракт од coptis japonica root, моќен антиоксиданс познат по своите антивоспалителни, ревитализирачки и потхранувачки својства. Тонерот брзо се распрскува на лицето, многу лесно се впива и ја остава кожата освежена, мека и нежна. Можете да го користите како тонер во вашата дневна или ноќна рутина, но и како освежувачки спреј за лице преку целиот ден. Одговара на сите типови кожа, особено на сензитивна и комбинирана кожа, склона кон акни.

Како се користи:

На чисто лице, како дел од рутина во повеќе чекори. Испрскајте  држејќи го шишето на 15-тина см од лицето, а потоа нежно тапкајте или размачкајте за да се впие. Користете го тонерот и наутро и навечер или пак како освежување во текот на денот.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.