PYUNKANG YUL Moisture Cream Крема за лице

Хранлива крема за балансирање и долготрајна хидратација на сензитивна, масна, комбинирана и проблематична кожа

100ml

1,730.00 ден

Категории: , ,

Опис

Pyunkang Yul Moisture cream е моќна и ефикасна крема за секојдневна употреба која одговара на сите типови кожа, но пред сè на сензитивната, проблематичната и масната кожа. Формулирана е со безбедни но моќни состојки како екстрактот од Coptis Japonica Root, состојка која ја смирува и хидрира кожата, но и ја потхранува. Кремата e без мириси и вештачки бои и има кремаста текстура која лесно се нанесува и брзо се апсорбира, оставајќи ја кожата хидрирана, мека и нежна во текот на целиот ден или ноќта.

Состав:

Coptis Japonica Root Extract, Butylene Glycol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Isohexadecane, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Glyceryl Caprylate

Како се користи:

На тонирано лице, како краен чекор од дневната или ноќната рутина. Ставете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.