PYUNKANG YUL Moisture Serum Серум за лице

Хидратантен лесен серум во форма на емулзија за балансирање на кожната бариера и длабока хидратација

100 ml

1,520.00 ден

Нема на залиха

Категории: , ,

Опис

Pyunkang Yul Moisture Serum е серум кој овозможува оптимален баланс на кожата на лицето и сјаен и здрав тен. Комбинацијата од одличните состојки меѓу кои и екстрактот од Coptis japonica root extract и маслиново масло, ја смируваат кожата, длабоко ја хидрираат и ја ревитализираат. Серумот има лесна текстура која потсетува на лосион и лесно се апсорбира оставајќи ја кожата мека и нежна на допир. Одговара на сите типови кожа, особено на сензитивна и масна кожа.

Состав:

Coptis Japonica Root Extract, Butylene Glycol, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Stearic Acid, Polysorbate 60, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sorbitan Sesquioleate, Glyceryl Caprylate, Hydroxyethylcellulose, Carbomer, Arginine, Dimethicone.

Како се користи:

На чисто лице, како дел од рутина во повеќе чекори. На тонирана кожа, ставете мала количина на челото, носот и образите, размачкајте со дланките и нежно тапкајте за да се впие.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.