RECIPES OF BABUSHKA Agafia/Oblepikha & Pine Сет од 2 пасти за заби за дневна и ноќна нега

  • Земја на потекло – Естонија
  • Максимален рок на траење – 36 месеци
  • Брендови – Recipes of Babushka Agafia

2 х 60 мл

300.00 ден

SKU: 4.74332E+12 Категорија:

Опис

ПАСТА ПРВ ЧЕКОР /

Оваа природна паста на база на Масло од волчји трн, Кинеска Шисандра и Витамин Е, нежно ги чисти забите и помага при зајакнување на непцата. Со секојдневно четкање, го одржува здравјето на забите.

ПАСТА ВТОР ЧЕКОР /

Природна паста збогатена со масло од Сибирски бор и екстракт од Жалфија која освежува и темелно ги чисти забите и непцата, го отстранува забниот плак и го остава вашиот здив свеж преку целата ноќ.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите.

СОСТОЈКИ (INCI) / ПАСТА ПРВ ЧЕКОР: AQUA, HYDRATED SILICA, GLYCERIN, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, SODIUM COCO-SULFATE, CELLULOSE GUM, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL *, SCHISANDRA CHINENSIS EXTRACT *, STEVIA REBAUDIANA EXTRACT, TOCOPHEROL, MARIS SAL, ZINC CITRATE, MENTHOL, MENTHYL LACTATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, AROMA, CITRIC ACID, CI 77491, CI 77492, LIMONENE.

СОСТОЈКИ (INCI) / ПАСТА ВТОР ЧЕКОР: AQUA, HYDRATED SILICA, GLYCERIN, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, SODIUM COCO-SULFATE, CELLULOSE GUM, ABIES SIBIRICA NEEDLE EXTRACT *, CHARCOAL POWDER, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT *, STEVIA REBAUDIANA EXTRACT, ZINC CITRATE, MENTHOL, MENTHYL LACTATE, XANTHAN GUM , BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, AROMA, CITRIC ACID, CI 77491, CI 77492, CI 77499.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.