SkinDivision Антиоксидантно масло од марула

ХИДРАТАЦИЈА • СМИРУВАЊЕ

30мл

1,595.00 ден

Категории: , ,

Опис

Негувајте ја вашата кожа со нашето чудотворно, 100% чисто, ладно-цедено масло од марула, од недопрената природа во Намибија. Ова разноврсно, луксузно масло може да се користи на коса и кожа – и еднакво го сакаме и за двете. Богато со незаситена олеична киселина која е Омега 9 масна киселина која пенетрира многу подлабоко во кожата од други навлажнувачи. Резултатот е поинтензивна, долготрајна хидратација. Маслото од марула е исто така богато со антиоксиданти кои заштитуваат, делуваат против стареење и се одличен извор на Ц витамин кој е состојка – централа, која помага во заштитата од околинските стресори, затегнува и зацврстува, исто така осветлувајќи ја кожата. Овој производ е совршен за секој кој бара измазнување на фини линии и брчки, смирување на мозолки и сензитивна кожа, или се бори со ронливост на кожата.

ДА, САМО ЕДНА СОСТОЈКА!

–    100% чисто
–    Нерафинирано
–    Не содржи алкохол
–    Не содржи мириси
–    Вегански
–    Не содржи парабени
–    Cruelty free
–    Идеално за сите типови на кожа
–    Хипоалергено
–    Дерматолошки тестирано
–    Не-иритирачко
–    Некомедогено

СОСТАВ: SCLEROCARYA BIRREA (MARULA) SEED OIL.
Повремено нашите формули се менуваат како резултат на нашата посветеност кон иновација. Затоа, листата со состојки прикажана овде, може да се разликува од амбалажата на производот во зависност од времето и регионот на купување.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете неколку капки дневно или по потреба на целото лице, или регија на која и е потребна интензивна хидратација без мрсен траг. За лице, користете по вашиот омилен SkinDivision booster и пред крема за хидратација. Исто така добро функционира како регенератор за ревитализација на сува, оштетена коса.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.