SkinDivision Caffeine + HA Крема за околу очи со кофеин и хиалуронска киселина

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
КОФЕИН • ЕКСТРАКТ ОД CENTELLA ASIATICA (CICA) • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

20мл

1,610.00 ден

Категории: , ,

Опис

Дизајнирана специфично за третирање знаци на стареење во пределот на околуочната регија, оваа високо-ефективна околуочна крема и помага на кожата да се чувствува помазна и позатегната. Хиалуронската киселина (моќен хумектант познат по своите способности да ги задржи природните нивоа на влажност) и екстрактот од спилантес се комбинираат во лесно-апсорбирачка формула која помага да се измазнат фините линии и брчки, враќајќи ја хидратацијата на кожата. Кофеинот ги третира добро познатите знаци на умор, вклучувајќи потеченост и темни кругови. Околуочната регија ќе се чувствува хидрирана и ќе изгледа помазно и посветло – правејќи ја идеална околуочна крема за секојдневна употреба или под шминка.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА: Природно се наоѓа во кожата и е моќен хидратант кој делува како магнет за влажност. Може да задржи вода 1000х повеќе од сопствената тежина – навистина импресивно!
КОФЕИН: Природен кофеин, добиен од зрна кафе. Поттикнува одвојување на лојните клетки, активирајќи го клеточниот метаболизам. Активна состојка за потечени очи која ги затегнува крвните садови под кожата, со што го намалува “отокот” на перничињата под очите.
ЕКСТРАКТ ОД СПИЛАНТЕС: Спилантес е одлична состојка за против стареење која има многу придобивки за кожата. Спилантес цветот помага да се опушти тензијата во лицето и да се намалат мимичките линии и брчки, ефективно измазнувајќи ја кожата.
ЕКСТРАКТ ОД CENTELLA ASIATICA: Има анти-бактериски, анти-вирусни и анти-воспалителни својства. Бидејќи оваа билка може да поттикне создавање на колаген во човечкото тело, таа дефинитивно ќе помогне во подобрување на состојбата на кожа во стареење, брчки и фини линии.

–    Не содржи алкохол
–    Не содржи мириси
–    Вегански
–    Не содржи парабени
–    Cruelty-free
–    Погодна за сите типови на кожа
–    Хипоалергена
–    Ферматолошки тестирана
–    Не-иритирачка
–    Лесна формула

СОСТАВ: ALOE BARBADENSIS (ALOE VERA) LEAF JUICE*, MANGIFERA INDICA (MANGO) SEED BUTTER, CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL, GLYCERYL STEARATE SE, CENTELLA ASIATICA (GOTU COLA) EXTRACT, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SPILANTHES ACMELLA FLOWER EXTRACT, CAFFEINE, BORAGO OFFICINALIS (BORAGE) SEED OIL*, GLYCOPROTEINS, SALIX NIGRA (BLACK WILLOW) BARK EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, PHENOXYETHANOL, BISABOLOL, CAPRYLYL GLYCOL, CHLORPHENESIN, SODIUM PHYTATE.* состојки од органско потекло сертифициранo од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC
Повремено нашите формули се менуваат како резултат на нашата посветеност кон иновација. Затоа, листата со состојки прикажана овде, може да се разликува од амбалажата на производот во зависност од времето и регионот на купување.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Затоплете мала количина помеѓу два прста и нежно тапкајте од внатрешноста на окото кон надворешниот крај. Може да се користи наутро и навечер.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.