SkinDivision Creamy Dream Хранлива маска за лице за сите типови на кожа

ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
МОНОИ МАСЛО • КОКОСОВО МАСЛО • БАБАСУ МАСЛО

100мл

1,450.00 ден

Опис

Оваа маска ги носи корисните придобивки на монои маслото. Ова уникатно масло со потекло од островот Тахити е мешавина од две природни состојки: кокосово масло и цвет од тиаре. Монои маслото е неверојатна супер храна, полна со масни киселини и заштитни антиоксиданти како витамин Е и ферулична киселина, длабински храни, измазнува и ја регенерира кожата, дополнително снабдувајќи ја маската со одличен тропски мирис. Бабасу масло, рицинусово масло, шеа путер, кватернизиран мед и хиалуронска киселина кои длабински нурнуваат под површината за да видливо ја исполната кожата со хидратација, помагајќи да се измазни изгледот на фини линии и да се врати еластицитетот. Алантоинот и сокот од алое вера се смирувачки агенси. Добра за сите типови на кожа, ова е must-have маска за која вашето лице ќе ви се заблагодари.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

МОНОИ МАСЛО ОД ТАХИТИ: Монои маслото е егзотично масло за убавина направено со потопување на листови од цвет од тиаре во кокосово масло. Цветот има неверојатно тропски мирис и ја смирува сензитивната кожа. Кокосовото масло ја храни кожата и лесно се апсорбира што го прави совршена состојка за козметички производи. Монои маслото е богато со метил салицилат кој ја смирува кожата.
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА: Природно се наоѓа во кожата и е моќен хидратант кој делува како магнет за влажност. Може да задржи вода 1000х повеќе од сопствената тежина – навистина импресивно!
КВАТЕРНИЗИРАН МЕД: Ова е природна, активна состојка која е направена од чист мед. Оваа регенерирачка состојка има одлични способности да врзува влажност.
БАБАСУ МАСЛО: Бабасу е лесно омекнувачко масло особено за сува кожа. Лесно се апсорбира во кожата, правејќи ја мека и мазна.
АЛАНТОИН: Алантоинот е добро познат по своите смирувачки и заздравувачки својства. Исто така помага да се отстрани надворешниот слој на епидермисот и поттикнува создавање на здраво ткиво.

–    не содржи алкохол
–    не содржи мириси
–    вегански
–    не содржи парабени
–    Cruelty-free
–    Погодна за сите типови на кожа
–    Хипоалергена
–    Дерматолошки тестирана
–    Не-иритирачка
–    Некомедогена

СОСТАВ: WATER/AQUA/EAU, ALOE BARBADENSIS (ALOE VERA) LEAF JUICE*, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL*, GARDENIA TAHITENSIS (TIARE) FLOWER EXTRACT, SODIUM LACTATE, CETEARYL OLIVATE, SORBITAN OLIVATE, KAOLIN,  BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER*, ORBIGNYA OLEIFERA (BABASSU) SEED OIL*, RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL*, UREA, HYDROXYPROPYLTRIMONIUM HONEY, PANTHENOL (PROVITAMIN B5), STEARIC ACID, SODIUM HYALURONATE, TITANIUM DIOXIDE, ALLANTOIN, TOCOPHEROL (VITAMIN E), PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, CHLORPHENESIN, SODIUM PHYTATE. * состојки од органско потекло сертифициранo од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC
Повремено нашите формули се менуваат како резултат на нашата посветеност кон иновација. Затоа,
листата со состојки прикажана овде, може да се разликува од амбалажата на производот во зависност од
времето и регионот на купување.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста, сува кожа на лицето, избегнувајќи го околуочниот предел. Опуштете се 20 минути. Отстранете со топла вода или крпа. Користете 2-3 пати неделно, или онолку колку што имате потреба.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.