SkinDivision Hyaluronic Acid Booster Серум со хиалуронска киселина

ХИДРАТАЦИЈА • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЦРНА ВРБА • ПАНТЕНОЛ

20мл

2,090.00 ден

Категории: , ,

Опис

Овој бестежински бустер кој ја исполнува кожата е поддржан од високи нивоа на ниско-молекуларна хиалуронска киселина која пенетрира во длабоките слоеви на кожата и обезбедува долготрајна хидратација, истовремено зголемувајќи го клеточниот волумен за да го олесни затегнувачкиот ефект. Покрај небесните нивоа на хидратација, хиалуронската киселина исто така стимулира создавање на колаген за исполнување на кожата, спречува загуба на елатицитет и снабдува со анти-бактериски и анти-воспалителни својства за обнова и освежување. Оваа комплексна формула ги зголемува нивоата на влажност, обезбедувајќи концентрирана доза на хидрирачки состојки длабоко во кожата. Резултатот е видливо помека, помлада, посветла и поизедначена кожа.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА: Ниско-молекуларната хиалуронска киселина пенетрира длабоко во слоевите на кожата и обезбедува долготрајна хидратација, зголемувајќи го волуменот на клетките за да го олесни затегнувачкиот и lifting ефектот. Може да задржи вода 1000х повеќе од сопствената тежина – навистина импресивно!
УРЕА: Одличен навлажнувач и хумектант, ја надополнува природната содржина на уреа во кожата.
ГЛИКОПРОТЕИНИ: Ревитализирачки, ерегирзирачки и хидрирачки агенс за производи за нега на кожа. Студиите покажуваат дека гликопротеините го зголемуваат нивото на кислород, зголемувајќи го респираторниот капацитет на клетките и нивното енергетско ниво, зголемувајќи го создавањето на аденозин трифосфат кој е богат со енергија.
ПРОВИТАМИН Б3: Пантенолот е есенцијална состојка за убава кожа. Има природни навлажнувачки, смирувачки, заздравувачки и регенерирачки својства.

–    Не содржи алкохол
–    Не содржи мириси
–    Вегански
–    Не содржи парабени
–    Cruelty-free
–    Погоден за сите типови на кожа
–    Хипоалаерген
–    Дерматолошки тестиран
–    Не-иритирачки
–    Лесна формула
–    Не-комедоген

СОСТАВ: WATER/AQUA/EAU, SODIUM LACTATE, SODIUM HYALURONATE, UREA, SODIUM PCA, GLYCOPROTEINS, PANTHENOL (PROVITAMIN B5), SALIX NIGRA (BLACK WILLOW) BARK EXTRACT, HYALURONIC ACID, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, CHLORPHENESIN.
Повремено нашите формули се менуваат како резултат на нашата посветеност кон иновација. Затоа, листата со состојки прикажана овде, може да се разликува од амбалажата на производот во зависност од времето и регионот на купување.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете 3-4 капки директно на чисто лице. Нежно тапкајте на кожата со врвовите од прстите до целосно апсорбирање, или помешајте со вашиот серум или крема за хидратација. Овие серуми се потентни – можете да користите повеќе од еден бустер на ден, но секој од нив само еднаш дневно. Може да се нанесе на околуочната регија, избегнувајќи го самото око. Погодно и за дневна и за вечерна употреба.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.