SkinDivision Pineapple Enzyme Омекнувачки пилинг за тело

ОСВЕТЛУВАЊЕ • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
ПРАВ ОД АНАНАС • МАСЛО ОД МАРАКУЈА • ПРАВ ОД ПОРТОКАЛ

220гр

1,410.00 ден

Опис

Направен со природни и вегански состојки како бромелаин – прав од стебло од ананас богат со ензими, прав со корална треперливост, шеќер, сол, прав од кора од портокал, хранливо масло од маракуја и масло од грозје богато со антиоксиданти. Овој пилинг обезбедува и физичка и хемиска ексфолијација оставајќи ве со мазна, хидрирана и светкава кожа. Откажете ги вашите планови за викендот: имате состанок од соништата во тушот.

–    100% природно потекло
–    Не содржи алкохол
–    Не содржи артифициелни мириси
–    Не содржи парабени
–    Не содржи презервативи
–    Cruelty-free

Состав: SUCROSE (SUGAR), SODIUM CHLORIDE (SALT), VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, ANANAS SATIVUS (PINEAPPLE) STEM POWDER, KAOLIN, PASSIFLORA EDULIS (PASSION FRUIT) SEED OIL, MALTODEXTRIN, COCO-CAPRYLATE, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) PEEL POWDER, MICA, TOCOPHEROL (VITAMIN E), PARFUME/FRARANCE**, CI 77891, CI 77491, CI 75470.
Повремено нашите формули се менуваат како резултат на нашата посветеност кон иновација. Затоа, листата со состојки прикажана овде, може да се разликува од амбалажата на производот во зависност од времето и регионот на купување.

Како се користи: Намокрете го вашето тело па нанесете од пилингот. Масирајте со кружни движења неколку минути, од врат до пети. Почекајте 1-2 минути за да овозможите ензимите од ананасот да ја направат својата магија. Исплакнете.
Ве молиме не го чувајте овој производ во тушот или било кое друго мокро место и внатрешност на пакувањето допирајте го само со целосно суви раце за да избегнете кристализација на шеќерот од формулата. Добро затворете по употреба.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.