SkinDivision REFINING Прочистувачка пилинг маска за лице

ПРОЧИСТУВАЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
РОЗЕВА ГЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД КОРА ОД ВРБА • НИАЦИНАМИД

100мл

1,450.00 ден

Опис

Иновативна 2-во-1 маска, која ќе ви помогне да ги исчистите порите од нечистотии без да ја оставите кожата затегната и дехидрирана. Маската содржи природна розева глина која нежно ги извлекува навлезените токсини од кожата, додека БХА – богатиот екстракт од кора од врба ги третира акните и чисти порите помагајќи и на кожата нежно да ги отстрани мртвите клетки. Ситно мелениот прав од семки од маслинки прави нежно, длабинско чистење, истовремено обновувајќи ја текстурата, правејќи ја кожата бебешко мека.

ШТО Е ОВОЈ ПРОИЗВОД?
2-во-1 пилинг-маска со австралиска розева глина.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

РОЗЕВА ГЛИНА: Позната како најнежната глина, розевата глина придонесува за кожата обезбедувајќи и минерално збогатување кои помага да се надополни кожата со храната која и е потребна за да функционира добро и да задржи влажност.
ЕКСТРАКТ ОД КОРА ОД ВРБА: Природно богата со салицилна киселина (БХА) која делува со разлабавување и одделување на десмозомите (приврзани помеѓу клетките во горниот дел од кожата). Ова дејство поттикнува ексфолијација на кожата и отпушување на порите.
ТАМАНУ МАСЛО: Луксузната, регенерирачка густина на таману маслото ја пенетрира кожата, нежно, но ефективно враќајќи го нејзиното здравје олеснувајќи го растот на понова кожа која ќе изгледа помазно и ќе биде помека. Има репутација на смирување, обновување и отстранување на црвенило, белези, стрии и иритации како чешање и лупење, истовремено спречувајќи создавање на несовршености.
ПРАВ ОД СЕМКИ ОД МАСЛИНКИ: Природна прав направена од издробени семки од маслинки (Olea Europaea). Нежно ексфолираат, отстрануваат мртви клетки од кожата и го враќаат нејзиниот природен сјај.
НИАЦИНАМИД (ВИТАМИН Б3): Овој прекрасно разновиден Б витамин носи многу површински придобивки за подобрување на изгледот на кожата, правејќи ја поизедначена, посветла и помлада.

–    Не содржи алкохол
–    Не содржи парфеми
–    Вегански
–    Не содржи парабени
–    Cruelty free
–    Погоден за сите типови на кожа
–    Хипоалергенски
–    Дерматолошки тестиран
–    Не-иритирачки
–    некомедоген

СОСТАВ: WATER/AQUA/EAU, KAOLIN, ILLITE, SALIX NIGRA (WILLOW) BARK EXTRACT, CALOPHYLLUM INOPHYLLUM (TAMANU) SEED OIL, NIACINAMIDE (VITAMIN B3), POLYSORBATE-80, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA (OLIVE) SEED POWDER, HYDROLYZED ALGIN, C12-15 ALKYL BENZOATE, ZINC SULFATE, SODIUM CAPROYL/LAUROYL LACTYLATE, TRIETHYL CITRATE, TOCOPHEROL (VITAMIN E), PHENOXYETHANOL, ALLANTOIN, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM/FRAGRANCE*, CI 77491, PHYTIC ACID, SODIUM PHYTATE.
*природно
Повремено нашите формули се менуваат како резултат на нашата посветеност кон иновација. Затоа, листата со состојки прикажана овде, може да се разликува од амбалажата на производот во зависност од времето и регионот на купување.

Начин на користење: Нанесете на чиста, сува кожа на лицето, избегнувајќи ја околуочната регија. Оставете да делува 10 минути или додека маската да биде сува. Додадете топла вода и нежно масирајте со кружни движења околу 30 секунди, потоа темелно исплакнете. Користете 1-2 пати неделно.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.