SkinDivision SPF 30 Крема за лице со заштитен фактор

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ •ХРАНЕЊЕ
ЦИНК • ЕКСТРАКТ ОД КАРАНЏА • КОКОСОВО МАСЛО

1,690.00 ден

Категории: , , ,

Опис

Оваа напредна крема за заштита од сонце базирана на минерали, обезбедува широкоспектарна УВА+УВБ заштита, со невидлив, беспрекорен финиш. Создадена за секојдневна употреба, нашата иновативна СПФ30 формула штити од урбано загадување и го штити кожниот микробиом. Исто така вклучивме и екстракт од невен поради неговите анти-воспалителни својства, екстракт од лист од рузмарин поради неговите антиоксидантни својства и органско кокосово масло кое помага да се храни вашата кожа. Формулата помага да се спречат сите типови на сончево оштетување, вклучувајќи сушење, брчки, пигментации, темни дамки и загуба на волумен. Ултра лесна, нежно пигментирана текстура, 100% невидлива на кожа. Сакаме да ја користите во текот на целата година, секое утро како последен чекор од вашата рутина. Погодна за него и неа.

ШТО Е ОВОЈ ПРОИЗВОД?
Некомедогена крема за заштита од сонце за лице.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

МАСЛО ОД КАРАНЏА: Природен антиоксидант. Апсорбира дел од УВ зраците: ја зголемува фотозаштитата  го проширува УВ спектарот на производите за заштита од сонце.
ЦИНК ОКСИД: Како активна состојка во оваа крема за заштита од сонце базирана на минерали, цинк оксидот ја рефлектира светлината од површината на кожата назад во околината, како огледало.
ЕКСТРАКТ ОД КОРЕН ОД МОРКОВ: Богат со бетакаротен, витамини А и Е и про-витамин А. Помага во заздравување на сува, испукана кожа и ја заштитува од УВ оштетување.
ЕКСТРАКТ ОД НЕВЕН: Содржи каротеноиди, кои се клучни во помагање на кожата да изгледа помладо. Тие заштитуваат од околинските стресори и помагаат да се смири кожата.
МАСЛА ОД КОРА ОД ЛИМЕТА И ПОРТОКАЛ: Мала нота која обезбедува пријатен мирис.

–    Не содржи алкохол
–    Не содржи вештачки мириси
–    Веганск
–    Не содржи парабени
–    Cruelty free
–    Погоден за сите типови на кожа
–    Хипоалерген
–    Дерматолошки тестиран
–    Не-иритирачки
–    Некомедоген

СОСТАВ: AQUA/WATER/EAU, COCOS CUCIFERA (COCONUT) OIL*, PONGAMIA GLABRA (KARANJA) SEED OIL, ZINC OXIDE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) ROOT EXTRACT, SORBITAN OLIVATE, TITANIUM DIOXIDE, GLYCERIN, EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX, SODIUM CHLORIDE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, CHLORPHENESIN, CALENDULA OFFICINALIS (CALENDULA) FLOWER EXTRACT, CITRUS AURANTIFOLIA (LIME) OIL, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) PEEL OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, IRON OXIDES (CI 77491, CI 77492, CI 77499).
*состојки од органско потекло сертифициранo од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC
Повремено нашите формули се менуваат како резултат на нашата посветеност кон иновација. Затоа, листата со состојки прикажана овде, може да се разликува од амбалажата на производот во зависност од времето и регионот на купување.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на целото лице по крема за хидратација, пред шминка. Нанесете 15 минути пред изложување на сонце и повторувајте го нанесувањето на секои 2 часа за оптимална заштита. Овој производ не е водоотпорен. Препорачуваме да користите водоотпорна крема за заштита од сонце доколку пливате или се потите. Користете секој ден, во текот на целата година.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.