SKINRX LAB Madecera Sleeping Mask Маска за лице

50 ml

1,060.00 ден

Опис

Формулирана со Madecassoside и високо концентрирана TECA, за смирувачко дејство, како и Ceramide за зајакнување и навлажнување на бариерата на кожата – оваа маска има природни навлажнувачки фактори со цел кожата да се одржи свежа и витална до следниот ден.

Состав:

Water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Octyldodecanol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Ceramide NP, Madecassoside, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Aid, Dimethicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Cyclopentasiloxane, Dimethicone/PEG-10/15 Crosspolymer, Hydrogenated Lecithin, Butylene Glycol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Lactobacillus Ferment, PEG-10 Rapeseed Sterol, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dipropylene Glycol, Benzophenone-9, Polyglyceryl-10 Myristate, Adenosine, Laureth-7, Glyceryl Stearate, Disodium EDTA, Glycereth-20, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, CI 17200, CI 19140

Како се користи:

Нанесете од маската по завршување на вечерната рутина, оставете да делува во текот на ноќта, а наутро исплакнете со млака вода.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.