SOME BY MI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Serum Серум за лице

Серум со висока концентрација на вода од листови на чајно дрво, Centella Asiatica AHA, BHA и PHA киселини, за смирување на сензитивната и кожата склона кон акни

50 ml

1,520.00 ден

Нема на залиха

Категории: , ,

Опис

SOME BY MI AHA.BHA.PHA 30 Days Miracle Serum е серум со висока концентрација на вода од листови на чајно дрво (10,000ppm) како и 14.5% Centella Asiatica кој ја смирува сензитивната и кожата склона кон акни. Формулиран е и со AHA, BHA и PHA киселини кои нежно ја екфолираат кожата, како и со растителни масла кои ќе ја задржат хидратацијата внатре во кожата. AHA киселините овозможуваат мртвите клетки побрзо да се регенерираат, BHA киселините ги чистат порите од нечистотии и себум, а PHA киселините ја задржуваат влажноста на кожата. Овој серум помага да се подобри генералната состојба на вашата кожа во 30 дена, а особено помага и за намалување на изгледот на акните. Со нежна ексфолијација мртвите клетки од вашата кожа ќе станат минато, а порите видно се намалуваат.

Состав:

Water, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract (14,77%), Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Propanediol, Alcohol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water (10,000ppm), Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract, Polygonum Cuspidatum (Japanese Knotweed) Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Sodium Lactate (18,375ppb), Sodium PCA (7,875ppb), Citric Acid (7,875ppb), Lactic Acid (3,150ppb), Malic Acid (3,150ppb), Glycolic Acid (3,150ppb), Pyruvic Acid (525ppb), Tartaric Acid (10.5ppb), Gaultheria Procumbens (Wintergreen) Leaf Extract (105ppm), Lactobionic Acid (105ppm), Pentylene Glycol, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Ocimum Basilicum (Basil) Leaf Extract, Syringa Vulgaris (Lilac) Extract, Houttuynia Cordata (Tsi) Extract, Angelica Keiskei Extract, Althaea Officinalis (Marshmallow) Root Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Madecassoside, Camellia Oleifera (Tea-Oil Camellia) Seed Oil, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Camellia Sinensis (Green Tea) Seed Oil, Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Sodium Chloride, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Melia Azadirachta (Neem) Leaf Extract, Melia Azadirachta (Neem) Flower Extract, Xanthan Gum, Pelargonium Graveolens (Geranium) Flower Oil, Boswellia Carterii (Frankincense) Oil, Melia Azadirachta Bark Extract, Pearl Powder, Amyris Balsamifera (West Indian Rosewood) Bark Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Ocimum Basilicum (Basil) Flower/Leaf Extract, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin

Како се користи:

На чисто лице, како дел од рутина во повеќе чекори. Протресете добро за да се соединат состојките. Ставете неколку капки на дланките и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие. Користете го серумот и наутро и навечер.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.