SUR.MEDIC Deep Clear Bright Calming Peeling Gel Пилинг гел

Пилинг гел без целулоза за изедначување и осветлување на тенот.

120 мл

1,190.00 ден

Категории: , , ,

Опис

Sur.Medic+ Deep Clear Bright Calming Peeling Gel е пилинг гел без целулоза за изедначување и осветлување на тенот. Формулиран со Bio Honey Acids, природна PHA состојка како и со смирувачката centella, овој пилинг ефикасно ги отстранува нечистотиите и мртвите клетки од површината на лицето, без да го иритира и исуши лицето, оставајќи ја кожата мека и хидрирана со подобрен еластицитет. Пилинг гелот е хипоалерген, одговара на сите типови кожа, како и на сензитивна.

Како се користи:

На чиста и сува кожа, ставете соодветна количина на дланките и со кружни движења измасирајте го лицето без да дојдете во допир со очите. Истријте кратко и измијте го лицето со млака вода. Користете го еднаш до два пати неделно.

Состав:

Water, Alcohol Denat., Quaternium-60, Propylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Honey Extract, Glycerin, Octyldodeceth-16, Coptis Japonica Extract, Butylene Glycol, Gluconic Acid, Ethylhexylglycerin, Camellia Sinensis Leaf Water, Citrus Limon (Lemon) Fruit Water, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract,Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Panthenol, Mannitol, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium PCA,Sodium Lactate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Citrus Unshiu Peel Extract, Cymbopogon Citratus Extract,Melissa Officinalis Leaf Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Royal Jelly Extract, Portulaca Oleracea Extract, Lilium Tigrinum Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Arnica Montana Flower Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Jasminum Officinale Vasmine) Flower Extract, Calendula Officinalis Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Propolis Extract, Squalane, Arginine, Hydrogenated Lecithin, Aspartic Acid, PCA, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Glycine, Phellinus Linteus Extract, Alanine, Brassica Campestris (Rapeseed) Seed Oil, Hyaluronic Acid, Serine, Valine, Beta-Glucan, Isoleucine, Threonine, Proline, Phenylalanine, Histidine Acetyl Tetrapeptide-11, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Phaeodactylum tricornutum Extract, Fragrance

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.