sVcare Citrus Island Масло за нега на влакно на брада

Citrus Island е масло за брада со мирисни ноти на лимон и ментол.

700.00 ден

SKU: 1340 Категории: ,

Опис

Есенцијалното масло од лимон е познато по својот чист цитрусен мирис и антисептички својства. На влакното му ја враќа својата природна масленост, додека пак лицето го чисти од акни и спречува појава на инфекции. Ја отстранува мртвата кожа од лицето, го чисти и спречува првутење.
Есенцијалното масло од пеперминт е познато по стимулирање раст на влакно. Навлегува длабоко во коренот за да го зајакне растот, дебелината и должината на влакното.

Маслото го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост и сувост.

Ја намалува иритацијата на кожата, црвенилото и чешањето и воедно ја негува и храни кожата на лицето.

Додатокот на природен витамин Е го поттикнува и растот на влакното.

Маслата во својот состав содржат 100% природни и органски состојки бездодатоци на вештачки бои, парабени и мириси.

Не содржат палмино масло што дополнително ги прават и вистински пријатели на природата.

Состав: кокосово, рицинусово, јојоба, арган, бадем, маслиново, сусамово, сончогледово, чисти есенцијални масла, витамин Е.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.