sVcare Energie Масло за нега на влакно на брада

Energie масло за брада со мирисни ноти на портокал, темјан, мента, еукалиптус, бергамот, цимет, лимонова трева, каранфилче.

700.00 ден

SKU: 1328 Категории: ,

Опис

Оваа комбинација на чисти есенцијални масла не само што мириса одлично, делува и на подигнување на расположението. Есенцијалните масла имаат различна намена во ароматерапијата и секако при употреба во козметички производи секое со своите својства помага во подобрување на состојбата на влакното или кожата на лицето.

Маслото го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење.

Ја намалува иритацијата на кожата, црвенилото и чешањето и воедно ја негува и храни кожата на лицето.

Додатокот на природен витамин Е го поттикнува и растот на влакното.

Маслата во својот состав содржат 100% природни и органски состојки бездодатоци на вештачки бои, парабени и мириси.

Не содржат палмино масло што дополнително ги прават и вистински пријатели на природата.

Состав: кокосово, рицинусово, јојоба, арган, бадем, маслиново, сусамово, сончогледово, чисти есенцијални масла, витамин Е.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.