TIAM Blackhead Out Sheet Памукчиња за екфолијација на кожа

35 памукчиња

960.00 ден

Нема на залиха

Опис

Нежни памукчиња за екфолијација на кожата кои содржат нежни, но моќни состојки како јаглен, БХА и soapberry extract со цел да ја исчистат нечистотијата навлезена во порите и да ги омекнат истите за понатамошно нивно лесно негување. Ефективно ги отстрануваат мртвите клетки од површината на кожата, црнките и вишокот себум, а ефектите се долготрајни.

Состав:

Water, 1,2-Hexanediol, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Viscum Album (Mistletoe) Extract, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Extract, Melissa Officinalis Extract, Juniperus Communis Fruit Extract, Butylene Glycol, Arctium Majus Root Extract, Saponaria Officinalis Leaf/Root Extract, Hypericum Perforatum Extract, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Coceth-7, Ethylhexylglycerin, Allantoin, (-)-alpha-bisabolol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Dipotassium Glycyrrhizate, Ascorbic Acid, Salicylic Acid

Како се користи:

По чистење на лицето, нанесете од памукчето на регијата која сакате и оставете да делува 15-20мин. Користето го стапчето со памукче за една употреба со цел да ги отстраните растопените нечистотии, црнки и себум. Исплакнете со млака вода.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.