Промоција!

TUMMY TOX Carni Max Shots Ампули

Започнете го тренингот со 1000 мг квалитетен Л-карнитин – Carnipure®, кој помага да се намалат резервите на маснотии и ги подобрува ефектите од вежбањето.

Повеќе енергија, подобра издржливост и обновување на мускулите!

Л-карнитинот му помага на вашето тело поефикасно да ги користи мастите, како прв извор на енергија. Ако користите Л-карнитин, масните киселини во вашето тело стануваат подобро оксидирани и метаболизирани, што всушност создава “гориво” што вашето тело го троши додека тренирате.

Всушност, главната улога на л-карнитинот во вашето тело е да ги претвори маснотиите во енергија потребна на вашето тело и мускули додека вежбате.

1 ампула (1000 мг) Carni MAX Shots:

  • ќе ви помогне да ги употребите мастите во телото како извор на енергија
  • ќе го разбуди протокот на крв, ќе го намали заморот и ќе ја подобри атлетската издржливост
  • има антикатаболично дејство и ги штити мускулите

10 ампули

999.00 ден

SKU: CMS001 Категории: , ,

Опис

Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1 ампула по можност наутро.
Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.
Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.
Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки (во 1 ампула): Прочистена вода, фруктоза, Carnipure [L-карнитин 1000mg], регулатор на киселост: лимонска киселина, вкус на лимон, конзерванси: калиум сорбат.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.