URTEKRAM NO PERFUME BABY Антиалергенска крема за пеленска регија со цинк оксид

75 мл

СМИРУВАЊЕ • ЗАШТИТА
ЦИНК ОКСИД • МАСЛИНОВО МАСЛО • АЛОЕ ВЕРА • ШЕА ПУТЕР

595.00 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на кожата и нежно масирајте се до целосно впивање.

ВАЖНО: ПРОИЗВОДОТ Е ТЕСТИРАН И ПОСЕДУВА СЕРТИФИКАТ ДЕКА НЕ СОДРЖИ НИКАКВИ АЛЕРГЕНИ.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ZINC OXIDE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, ZEA MAYS STARCH*, LYSOLECITHIN, GLYCERYL CAPRYLATE, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.