URTEKRAM NO PERFUME BABY Антиалергенски лосион за тело за бебиња

250 мл

ЗАШТИТА • ХИДРАТАЦИЈА
БАДЕМОВО МАСЛО • ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД ЈОЈОБА

595.00 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го на телото на бебето и нежно масирајте се до целосно впивање.

ВАЖНО: ПРОИЗВОДОТ Е ТЕСТИРАН И ПОСЕДУВА СЕРТИФИКАТ ДЕКА НЕ СОДРЖИ НИКАКВИ АЛЕРГЕНИ.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, GLYCERIN**, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, CETYL ALCOHOL, ZEA MAYS STARCH*, GLYCERYL CAPRYLATE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.