ORGANIQUE Orange & Chilli Шеа путер за тело од портокал & чили

200 мл

ХРАНЕЊЕ • НАВЛАЖНУВАЊЕ • МАЗНЕЊЕ
ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ГРОЗЈЕ

1,180.00 ден

Категории: ,

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од балсамот на дланките, нанесете рамномерно на кожата.

 

СОСТОЈКИ (INCI): BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), CERA ALBA (BEESWAX), CETEARYL ALCOHOL, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, PARFUM, TOCOPHEROL (MIXED), BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, BENZYL BENZOATE, CINNAMAL, CITRAL, CITRONELLOL, EUGENOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.