WILDA SIBERICA Hydro Boost Регенератор за хидратација на суво крзно

ХИДРАТАЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД АЛГИ • БОРОВИНКА • МАСЛО ОД КЕДАР

400 мл

610.00 ден

Категории: ,

Опис

За сува крзно на кое му е потребна хидратација! Алгите се омилената морска трева на поларните мечки. Мечките се сметаат за предатори, но тие исто така сакаат да јадат и алги. Проколагенот кој се содржи во алгите има богата мешавина од аминокиселини кои го обновуваат крзното правејќи го меко и свиленкасто. Железото и калиумот во алгите, активно го хидрираат крзното, додека јодот го храни и поттикнува раст.

Погоден за кучиња и мачки.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажно крзно, оставете го да делува 2-3 минути, па потоа исплакнете со топла вода.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.