Промоција!

WILDA SIBERICA Whitening Шампон за одржување на природната боја на бело крзно

ИЗБЕЛУВАЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
КАПИНА • СИБИРСКИ МОВ • МАСЛО ОД КЕДАР

400 мл

520.00 ден

Категории: ,

Опис

За миленици со бело крзно, да се задржи нивниот снежен изглед! Поларната капина е омилениот деликатес на арктичката бела лисица. Капините созреваат во септември. Во овој период крзното на арктичката лисица почнува да ја менува бојата на крзното и како пристигнува зимата, станува целосно бело. Киселините и Ц витаминот кои ги содржи капината, го намалуваат производството на меланин, па крзното станува снежно бело, свежо и сјајно. Исто така е способно да издржи температури до минус 50 степени!

Погоден за кучиња и мачки.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажно крзно, масирајте една минута, па потоа исплакнете со топла вода.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.