YOUR SECRET CRUSH Candy Scrub Пилинг за тело

200 gr

1,180.00 ден

Опис

Помага при решавање на проблемите со акни, црнки, целулит, стрии, лузни, поткожни влакна. Ја хидратира кожата, ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата, дава посебна мекост и сјај. Погоден за сензитивна и мрсна кожа.

Состав:

Coffea Robusta & Arabican Bean, Sugar, Cocoa powder, Sweet almond oil, Jojoba Seed Oil, Olive Fruit Oil, Avocado Oil, Grapeseed Oil, Marigold Oil, Vitamine E

Како се користи:

Се нанесува на влажна кожа (во текот на туширање/ миење на лицето), со кружни движења. Од како ќе се нанесе на целата површина , се остава 7 – 15минути да дејствува, а потоа се плакне со млака вода. Не се препорачува користење на гел за туширање и сапун по користењето на скработ. За брзи и видливи резултати потребно е редовно користење (3 пати неделно минимум) во комбинација со здрава храна и минимум 1 литар вода дневно.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.