Зелена Божиќна Sвезда

300.00 ден400.00 ден

Исчисти
SKU: Недостапно Категории: , , , ,

Опис

Божиќната Sвезда е неизбежен дел од секој празничен декор. Го добива името благодарение на специфичните листови во форма на ѕвезда кои ја симболизираат ѕвездата над Витлеем што им го покажала патот на тројцата мудреци.

Упатство за одржување:

  • Преферира силна индиректна светлина. Не се препорачува изложување на директни сончеви зраци.
  • Наводнување на една до две недели. Наводнете кога горниот слој од земјата ќе се исуши. Одржувајте ја земјата влажна, но не премногу мокра за да избегнете скапување на коренот.
  • Редовно освежувајте го воздухот околу растението со прскалка за вода.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.