Зелена Фикус Бенџамин Кинки

580.00 ден780.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , ,

Опис

Фикус Бенџамин е едно од најпопуларните куќни растенија, а со правилна нега ќе израсне во прекрасно дрво.

Упатство за одржување:

  • Силна индиректна или средна индиректна светлина. Не се препорачува изложување на директни сончеви зраци.
  • Наводнување на една до две недели. Дозволете земјата да се исуши помеѓу наводнувања.
  • Редовно освежувајте го воздухот околу растението со прскалка за вода.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.