Зелена Хавортија

200.00 ден450.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , ,

Опис

Хавортија е минијатурен сукулент кој потекнува од Јужна Африка и е едно од најлесните растенија за одржување.

Упатство за одржување:

  • Силна директна или силна индиректна светлина. Може да толерира и средна индиректна светлина.
  • Наводнување на две до три недели ако е на директна светлина и на три до четири недели ако е на индиректна. Дозволете земјата целосно да се исуши помеѓу наводнувања.
  • Пренаводнување ќе предизвика скапување на коренот. Кога не сте сигурни дали земјата е целосно сува, почекајте уште една недела до наводнување.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.